Dla zdrowia stopy.

Przychodząc na świat mały człowiek sprawia swoim rodzicom wiele radości i pociechy. Pojawiają się też zawsze wątpliwości i obawy, czy dziecko prawidłowo się rozwija zarówno psychicznie jak i fizycznie. Uważna obserwacja malucha i regularne wizyty u pediatry pomagają dostrzec jakiekolwiek nieprawidłowości. Często zdarza się jednak, że mimo starań rodziców pojawiają się jakieś choroby lub defekty różnych części ciała.

Często dochodzi u dzieci do deformacji stóp. Co wtedy robić? Udać się do ortopedy, który wystawi receptę na buty ortopedyczne. Często mylone są one z butami profilaktycznymi. Jednak w odróżnieniu od nich buty ortopedyczne przeznaczone są do korekcji powstałych już wad kończyn dolnych. Ich zadaniem jest ułatwienie poruszania się oraz odpowiednie korekta stóp. Buty ortopedyczne stosuje się także w przypadku trwałych zniekształceń. W takim wypadku but ortopedyczny ma za zadanie zapobieganiu pogłębiania się wady.

Buty ortopedyczne, z racji tego, że przepisywane są przez lekarza specjalistę (ortopedę), są dostępne tylko i wyłącznie w sklepach medycznych. Każdy tego typu but dostosowuje się do wady dziecka, dlatego najczęściej wykonywane są na zamówienie. Warto pamiętać, że buty ortopedyczne nie powinny być stosowane przez dzieci zdrowe – są jak lek, który może być zażywane przez chorego i tylko w określonych dawkach. Dlatego jeśli mamy kilkoro dzieci i któreś z nich ma zalecone noszenie butów ortopedycznych, pamiętajmy, aby inne pociechy ich nie zakładały, nawet podczas zabawy.

Autor: befado sklep