Zacieki na ciemnej karoserii

Ciemna karoseria jest niewątpliwie stylowa, jednak, z uwagi na widoczność kurzu oraz zacieków po deszczu czy myciu, utrzymanie jej w czystości nie jest łatwe.

Zacieki na karoserii

Właściciele ciemnych aut często skarżą się na zacieki widoczne na lakierze i jego zmatowienie nawet od razu po umyciu. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim twarda woda oraz nieprawidłowa pielęgnacja auta. Jak powinno wyglądać więc prawidłowe mycie?

Woda i szampon

Samochodu nie można myć ani pielęgnować w pełnym słońcu, kiedy blacha jest rozgrzana. Poza tym warto do mycia samochodu używać wody zdemineralizowanej, która jest miękka i nie zostawia śladów na lakierze. Sama woda demineralizowana plus szampon do samochodu zastosowane w cieniu powinny dać już zadowalający efekt, jednak jeśli chcemy, żeby nasze auto pięknie połyskiwało, zaopatrzmy się w środek do nabłyszczania lakieru.

Czym zabezpieczyć lakier?

Lakier samochodowy możemy nabłyszczać dowolnym środkiem renomowanej firmy. Mamy do wyboru spraye, mleczka i płyny. Wiele z nich aplikuje się na wilgotny lakier i nie trzeba nawet polerować samochodu po użyciu takiego preparatu. Są to produkty łatwe w użyciu, jednak o krótkim czasie działania i nietworzące powłoki ochronnej na lakierze. Takie zabezpieczenie daje dopiero wosk samochodowy. W zależności od tego, czy wybierzemy wosk naturalny (najczęściej z carnaubą – woskiem z kopernicji), syntetyczny (polimerowy, na bazie żywic fluorowych) czy hybrydowy, aplikacja preparatu odbywać się musi co najmniej od dwóch (syntetyczne sealanty) do czterech (woski naturalne) razy w roku. Nałożony wosk przed kolejną aplikacją trzeba usunąć z lakieru. Niewątpliwie ważną kwestią dla każdego posiadacza samochodu są RR CUSTOMS Dystanse samochodowe .