Czym charakteryzuje się biustonosz po mastektomii?

Choć sklep dla amazonek nie jest z pewnością najczęściej odwiedzanym sklepem przez kobiety, gdy szukają bielizny, to jednak takie miejsca zdobywają coraz większą popularność. Niestety wynika to z coraz większej zapadalności kobiet na raka piersi. Nie mniej warto wiedzieć, że nawet po zabiegu mastektomii można nadal czuć się piękna i atrakcyjną, a umożliwia to właśnie specjalna bielizna dla amazonek.

W czym tkwi różnica?

Podstawową sprawą, która różni zwykły biustonosz od tych dla amazonek, czyli kobiet poddanych operacji usunięcia piersi, jest materiał, z którego zostały on wykonany. Skóra w miejscu, gdzie była operacja, charakteryzuje się bardzo dużym poziomem wrażliwości, zatem zwykły, codzienny biustonosz jest w tym wypadku całkowicie wykluczony. Koniecznie trzeba zastosować specjalny model, który wykonany jest z bardzo delikatnego i cienkiego materiału. Jednak takie różnice to dopiero początek.

Inna konstrukcja biustonosza

Podstawową sprawą, która odróżnia zwykły biustonosz od tego dla kobiet po mastektomii, to całkowity brak fiszbin. To tzw. rusztowanie biustonosza wpływa w dużym stopniu na podrażnienia skóry po operacji. Tego typu biustonosze to także specjalne kieszonki i wyprofilowania miseczek, które umożliwiają noszenie protezy piersi. Ogromną różnicą jest także wyposażenie takiego biustonosza w specjalne, nieco mocniejsze jedno ramiączko, które amortyzuje siły działające na miejsce, w którym noszona jest proteza. Oprócz tego warto zauważyć, że takie biustonosze wyposażone są w mostek i taśmy boczne, które zapewniają wysoką stabilność, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko przesuwania się biustonosza, co mogłoby np. uwidocznić blizny.