Dekoracja wnętrz i pomysły

Według mnie pomysł na urządzenie swojej przestrzeni jest sprawą bardzo indywidualną, ja przedstawię kilka fajnych według mnie pomysłów. Ostatnią nowinką na rynku jest wnętrze w stylu pop-art. Taki styl kojarzy się najczęściej z Andym Warholem, jego muzami, nietuzinkową postacią blond piękności Marilyn Monroe albo butelką popularnej na całym świecie coca-coli. Jeśli ktoś tęskni za klimatem lat siedemdziesiątych to ma teraz świetną alternatywą, żeby wnętrze urządzić w podobnym stylu. Zaletą takiego typu wystroju jest bardzo pogodny nastrój, kolory najczęściej wybierane są bardzo soczyste i różnobarwne. Ogląda je się bardzo przyjemnie nie tylko dla oka ale także i ducha.

Twarze, które na świecie reklamują pop-art to Audrey Hepburn, Albert Einstein czy Mao-Tse-tung, w sklepach znajdziemy wiele przedmiotów związanych z tym stylem. Projektowanie wnętrz opiera się również o takie detale.

Dekoracja wnętrz może być również bardzo atrakcyjna dzięki fototapetom. Jeśli marzy nam się salon w paryskim stylu, kochamy klimat Nowego Jorku czy karaibskie plaże to rozwiązanie wprost dla nas. Dla mnie zawsze odpowiadał klimat miasta, które nigdy nie śpi, na ścianie mam fototapetę z Nowego Jorku i ten styl odpowiada mi jak najbardziej. Nowojorskie wieżowce podczas nocy w pokoju nabierają jeszcze większej głębi i uwielbiam na nie patrzeć bez celu. W takim stylu możemy na przykład dodać do wyposażenia pokoju designerskie krzesło i lampkę nocną, która będzie współgrała z naszym tłem i efekt będzie idealny.

Zobacz także.