Egzekucje komornicze- co warto wiedzieć?

Niestety liczba dłużników w Polsce stale rośnie. Coraz więcej osób ma też komornika. Warto jednak wiedzieć, jakie prawa wobec osoby zadłużonej ma komornik, by nie doszło do nadużyć.

Czy komornik może zająć konto bankowe nie należące do dłużnika?

Otóż wiele osób zastanawia się nad tym, czy czy komornik może zająć konto bankowe nie należące do dłużnika . Odpowiedź jest bardzo prosta i szybka. Nie ma takiego prawa. Jednak zdarzają się sytuacje, że komornik zajął konto bankowe i wynagrodzenie dłużnika i wtedy wiele osób składa oświadczenie pracownika z prośbą o przekazywanie pieniędzy na konto bankowe osoby trzeciej . Jednak w takiej sytuacji trzeba pamiętać, że komornik ma prawo wystąpić do pracodawcy, aby kwota egzekucji była przekazywana na długi.

Gdzie założyć konto bankowe przed komornikiem?

Trzeba pamiętać, że będąc dłużnikiem należy spłacać swoje zobowiązania i jest się do tego zobligowanym prawnie. Jedak można założyć konto bankowe w zagranicznym banku, wtedy też komornik nie będzie miał do niego dostępu. Najlepiej jednak udać się do komornika i spróbować negocjować płatności, bądź poprosić o rozłożenie długu na raty.

Załóż konto bankowe przez internet

Konto w banku zagranicznym można założyć przez internet, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy kraj to umożliwia. Najczęściej trzeba pracować w danym państwie. Oczywiście większość takich kont jest płatna, również naliczane są opłaty za przewalutowanie i prowadzenie rachunku

Gdzie otworzyć konta oszczędnościowe? Przeczytaj na naszym blogu poradnik-finansowy.pl.