Intruz w domu

plaga korników

W ostatnim czasem wzrósł znacznie poziom życia Polaków. Znacznie chętniej otaczamy się luksusowymi rzeczami, przeważać zaczęła jakość nad ceną. Widać to zwłaszcza w domach i mieszkaniach, w których zauważamy coraz więcej pięknych, niekiedy zabytkowych, klasycznych mebli, które są prawdziwą ozdobą każdego wnętrza.
Niestety mając u siebie meble, czy inne akcesoria z drewna, musimy liczyć się, że może przyjść nam zmierzyć się z wrogiem. Mowa w tym miejscu o korniku.
Metody zwalczania korników w domu są różne. Jedne mniej wymagające, a zarazem mało skuteczne, inne przeprowadzane przez profesjonalistów, które pozwalają pozbyć się szkodników raz na zawsze.
Te małe stworzenia potrafią w kilka dni doprowadzić nasz dom do ruiny. Żyjące i żerujące w drewnie, sieją spustoszenie w jego strukturze, co powoduje zanik jego właściwości, a więc obniżają jego wytrzymałość oraz estetykę. Setki małych dziurek w drewnie nie wygląda za dobrze. Dodatkowo niszczona jest powłoka lakiernicza. Po zwalczeniu korników bardzo trudno odzyskać pierwotny wygląd powłoki. Odrestaurowanie mebli jest kosztowne i nie zawsze daje oczekiwane rezultaty.
Niechciany gość w naszym domostwie jakom jest kornik może dosłownie przewrócić nasz dom do góry nogami. Walka z kornikami domowymi sposobami jest raczej mało skuteczna, w związku z czym prawie zawsze konieczne są usługi profesjonalnej firmy. Dobry fachowiec pozbędzie się korników szybko i co najważniejsze – nie pozwoli, by cichy wróg wrócił, spędzając nam sen z powiek.

Sprawdź: Metody zwalczania korników w domu