Klimatyzacja w domu – czy warto?

Z pewnością niejedna osoba marzy o tym, aby posiadać klimatyzowane mieszkanie. Jest to prawdziwym wybawieniem w upalne dni. Możliwość schłodzenia się w zaciszu własnego domu usatysfakcjonuje tych, którzy źle znoszą wysokie temperatury. W dzisiejszych czasach na taki „luksus” nie trzeba wydawać majątku. Jest to rozwiązanie powszechnie dostępne, a więc warto bliżej zapoznać się z tematem. Ceny urządzeń i montażu są zróżnicowane, co również stanowi sporą zaletę.

Optymalny mikroklimat

Nie każdy wie, że klimatyzacja odpowiada nie tylko za temperaturę panującą w danym wnętrzu. To właśnie sprawna wentylacja ma wpływ na klimat panujący w mieszkaniu. Utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności powietrza jest priorytetem. Jest jest ono zbyt suche lub zbyt ciężkie, to organizm ludzki nie może funkcjonować prawidłowo. Pojawiają się nieprzyjemne objawy, takie jak np. bóle głowy. Nie zapominajmy również o tym, że nadmiar wilgoci zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się grzybów oraz pleśni. Jest to toksyczne dla naszego zdrowia.

Komfort termiczny

W lecie ciężko jest o komfort termiczny. Wysokie temperatury mogą stanowić realne zagrożenie dla seniorów, czy też osób mających problemy z ciśnieniem krwi. Często można spotkać się z opinią, że klimatyzacja zwiększa ryzyko przeziębienia się. Nic bardziej mylnego! Zagrożenie stanowi jedynie zbyt duża różnica temperatur. Różnica temperatur pomiędzy powietrzem na zewnątrz a wewnątrz budynku powinna wynosić jedynie kilka stopni. Artykuł powstał przy współpracy z hurtownia wentylacja Rzeszów