Kryptowaluta

kryptowaluty

Ostatnie lata przyniosły sławę bitcoin-om. Czym jednak właściwie jest bitcoin? To kryptowaluta – czyli mówiąc prostszym językiem moneta, kolekcjonowana czy tez przechowywana na serwerze komputerowym, o określonej wartości.
Według niektórych portfele sprzętowe do piramidy finansowe, inni dopatrują w nich innowacyjnej metody zarobkowania i obiegu pieniądza.

Skąd brać kryptowalutę?
Najprostszym sposobem na wejście w posiadanie wirtualnej monety jest jej zakup za prawdziwe pieniądze. Nasuwa się pytanie – po co kupować wirtualną walutę za realne złotówki? Powodem może być np. brak ewidencji bitcoinów. W skrócie – transakcje z płatnościami dokonywanymi wirtualnymi pieniędzmi nie są nadzorowane przez banki i inne instytucje. Ponadto kryptowalutę zakupioną za określoną wartość PLN można spieniężyć i zyskać na transakcji.

Inną metodą pozyskiwania kryptowaluty jest… wykopanie jej! Jakkolwiek absurdalnie to brzmi – to prawdziwa i realna metoda wejścia w posiadanie bitcoinów. Kopanie wirtualnego złota jest przez wielu ludzi metodą zarobkową. Jak wykopać sobie walutę? Nie jest to prosta procedura – stąd pewnie wciąż opłacalna z uwagi na relatywnie niewielką ilość poszukiwaczy złota. Do kopania waluty potrzebna nam będzie tak zwana koparka czyli innymi słowy specjalny sprzęt komputerowy o wysokiej wydajności. Koparki kryptowaluty nie naleza do tanich akcesoriów, dlatego też opłacalne są tylko w przypadku poważnego zamiaru zarobkowania. Zakup sprzętu może zwrócić się po roku jednak nigdy nie ma pewności co do wielkości „wydobycia”

Gdzie przechowywać kryptowalutę?
Do przechowywania bitcoinów posłużyć może portfel bitcoin. Służy on nie tylko do lokowania środków lecz także do wykonywania transakcji za pomocą wirtualnej waluty. Walutę można kolekcjonować również na sprzęcie typu USB.To bezpieczny sposób przechowywania waluty, zabezpieczający użytkownika przed niepożądanymi transakcjami. Szeroką ofertę sprzętową w zakresie przechowywania kryptowaluty posiada serwis www. kryptosklep.pl.

Zobacz również: Ledger Nano S