Jak kupić Bitcoin za złotówki?

Atrakcyjne wzrosty kursów kryptowalut sprawiają, że coraz więcej osób inwestuje już wirtualne pieniądze. Jak zatem kupić Bitcoin za złotówki?

Choć zabrzmi to jak żart, Bitcoiny nabyć można w sieci sklepów Żabka. Doświadczeni inwestorzy wolą jednak zakupy na renomowanych giełdach kryptowalut.

 

Proste transakcje

Zakup Bitcoina na giełdzie wiąże się z koniecznością posiadania tam konta. Zwykle do rejestracji wystarczy adres email, choć czasem możemy zostać poproszeni o numer telefonu, który zostanie wykorzystany do weryfikacji.

Sama rejestracja i utworzenie konta zajmuje nie więcej niż trzy minuty. Potem możliwy staje się zakup różnych kryptowalut, bowiem na większości giełd wirtualnych pieniędzy zawierane są transakcje nie tylko w Bitcoinach.

 

Szybka płatność

Po zalogowaniu się na konto w giełdzie można już kupić Bitcoiny. Zapłacimy za nie wygodnie za pomocą DotPay lub nawet szybkich przelewów bezpośrednio z naszego internetowego banku. Czas zaksięgowania płatności wynosi około 2 godzin i tyle należy niestety poczekać, aż Bitcoiny staną się naszą własnością.

 

Intuicyjna obsługa

Najpopularniejsze giełda kryptowalut zapewnia intuicyjną obsługę kont użytkowników. Dotyczy to zarówno zakupu Bitcoina, jak i pozostałych transakcji obrotu nim. Dzięki temu handel wirtualnym pieniądzem w wielu przypadkach jest łatwiejszy i efektywniejszy niż tradycyjną walutą. Nic więc dziwnego, że Bitcoin zdobywa coraz większą popularność i jako środek płatniczy w Internecie jest już zdecydowanym liderem wśród kryptowalut.