Czy placówki medyczne wymagają wsparcia IT?

Administrowanie placówką medyczną (np. szpitalem, przychodnią lekarską) to trudne zadanie. Właśnie dlatego warto posiadać wsparcie w postaci systemu informatycznego. Systemy ERP dla firm działających w branży medycznej są funkcjonalne, a zarazem proste w obsłudze. Istotne jest to, aby znaleźć narzędzie, które można elastycznie dopasować do potrzeb i wymagań danego miejsca. Niemal każda placówka jest zupełnie inna, a więc wymaga ona dedykowanych rozwiązań.

System ERP dla placówek medycznych

Oprogramowanie do zarządzania placówką medyczną pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Ponadto zmniejsza ono ryzyko pojawienia się błędów i nieprawidłowości. Dużym zainteresowaniem cieszy się system Comarch ERP, który dedykowany jest zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorstwom. Wielką zaletą jest szeroki zakres konfiguracji. Oprogramowanie może zostać w stu procentach dopasowane do specyfikacji danego obiektu. Ponadto wszystkie procesy biznesowe są zintegrowane, a więc praca wszystkich działów opiera się na jednej bazie danych. Nie musimy wprowadzać do systemu kilkakrotnie tych samych informacji.

Bezpieczeństwo danych w szpitalach i przychodniach

Wsparcie IT w branży medycznej jest niezbędne do tego, aby zagwarantować kompleksową ochronę danych. Osoba zarządzająca może swobodnie decydować o uprawnieniach konkretnych pracowników, czy też działów. Dzięki temu wprowadzone do systemu informacje nie trafią w niepowołane ręce. Warto również rozważyć wdrożenie programu partnerskiego Partner Comarch. Dzięki niemu można m.in. rozbudować system informatyczny firmy, czy też pozyskać nowych klientów.