Pokémon Go

pokemon go

Pokémony mają miliony fanów na całym świecie. Animowane stworki zachęcają do gry dzięki wyjątkowemu designowi, który podoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Właśnie dlatego pojawienie się oficjalnej gry z Pokémonami na telefony komórkowe wywołało ogromne poruszenie wśród całej społeczności fanowskiej. Smaczku dodawał fakt, że od tej chwili aspirujący trenerzy mogli łapać Pokémony w prawdziwym świecie podczas spaceru lub wycieczki rowerowej.

Gra Pokemon Go zadebiutowała w lipcu 2016 roku. Chętnych do zabawy było tak wielu, że w pierwszych dniach występowały spore problemy z przeciążeniem serwerów, a płynna gra była właściwie niemożliwa. Na szczęście wydawcy szybko uporali się z tym problemem i gracze mogli rozpocząć polowanie na bajkowe stworki.

Gra oparta jest na technologii GPS, która wykrywa położenie użytkownika na mapie i rejestruje pokonywany przez niego dystans. Pokemony kryją się w przeróżnych miejscach ˜– parkach, mieszkaniach i na ulicach. Gdy gracz zauważy dzikiego stworka na ekranie telefonu, ma możliwość złapania go przy użyciu Pokéballa. Można je zebrać odwiedzając Pokéstopy zlokalizowane w ciekawych punktach na mapie miasta. W takim miejscu można otrzymać również eliksiry potrzebne do uleczenia Pokémonów poranionych w walce na arenie. Ciekawym elementem rozgrywki są również jajka. Po przebyciu z góry określonej odległości z jajka wykluwa się tajemniczy Pokémon. Każdy złapany lub wykluty stwór zapisywany jest w Pokédexie gracza. Teraz każdy może złapać je wszystkie!

Źródło: Gry pokemon