Rehabilitacja i fizjoterapia

ile kosztuje rehabilitacja

Rozwój medycyny pozwala na ratowanie coraz to większej ilości ludzkich istnień. Jest to możliwe dzięki ogromnej wiedzy specjalistów oraz zastosowaniu sprzętów najnowszej technologii podczas zabiegów. W związku z tym zmniejszyła się liczba ofiar wypadków samochodowych, a także umieralność ludzi, którzy doświadczeni zostali chorobami.
Aby rezultaty pracy lekarzy były znacznie efektywniejsze, po opuszczeniu szpitala lub jeszcze w trakcie pobytu w nim, pacjent kierowany jest na zabiegi rehabilitacyjne.
Rehabilitacja ma na celu przywrócenie człowieka do pełnej, maksymalnej sprawności, nie tylko ruchowej. Jest bowiem kompleksowym i zespołowym działaniem prowadzonym na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie. Proces ten pomaga w powrocie do czynnego udziału w życiu społecznym oraz zawodowym.
W zależności od potrzeb, leczenie rehabilitacyjne prowadzone jest przez specjalistów z różnych dziedzin. Są nimi między innymi terapeuci zajęciowi, psycholodzy, pielęgniarki, logopedzi, jak również fizjoterapeuci.
Wszystkie te działy medycyny są nierozerwalnie ze sobą połączone. Najczęściej kojarzona z rehabilitacją jest właśnie fizjoterapia.
Poprzez fizjoterapię rozumiemy zastosowanie różnych metod leczniczych, które wykorzystują zjawisko reaktywności organizmu na bodźce oraz wpływają bezpośrednio na zakres układu ruchowego człowieka. Technika działań fizjoterapeuty zapobiega nawrotom choroby lub jej postępowi, usuwa związane z nią dolegliwości, jak również przywraca sprawność fizyczną.

Więcej: sklep medyczny rybnik