Zasady zdrowego stylu życia

biegacz

Każdy che żyć długo i zdrowo. Często wydaje się nam jednak, że zdrowy styl życia wiąże się z niewyobrażalnymi wręcz wyrzeczeniami, godzinami spędzonym na siłowni i diecie na którą składa się suchy chleb razowy i woda mineralna. Na całe szczęście nie taki diabeł czarny jak go malują.

By zapobiec wystąpieniu wielu groźnych chorób, które skracają i obniżają jakość życia, wystarczy przestrzegać kilku zdroworozsądkowych zasad, które składają się na zdrowy styl życia.

Po pierwsze, zbilansowana dieta. Trzeba jeść urozmaicenie, tak by dostarczyć ciału wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze – białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne. Należy też ograniczyć spożycie cukru i soli.

Po drugie, aktywność fizyczna. Chodzi o to by ruszać co najmniej dwadzieścia, trzydzieści minut dziennie.

Po trzecie, odstawienie używek. O szkodliwym wpływie papierosów, alkoholu i narkotyków wie chyba każdy i nie ma co rozwijać tej myśli. Wyjątkiem jest czerwone wino, lampka dziennie działa dobroczynnie na układ sercowo naczyniowy.

Po czwarte, odpoczywać. Należy zadbać o odpowiednią higienę pracy, inaczej praca może nas nawet zabić, dlatego trzeba pamiętać o przerwach, a w czasie wolnym od pracy o relaksie i odpowiednim wysypianiu się.

Po piąte, nie daj się stresowi. Ucz się radzić z nim sobie, stosuj odpowiednie techniki relaksacyjne.

Po szóste, wykonuj badania okresowe. Szybkie wykrycie choroby, może zapobiec jej dalszemu rozwojowi, wtedy jest też największa szansa na jej całkowite wyleczenie.

Zobacz także: exitopolska.com