Z czym jeść wózki widłowe?

Będąc posiadaczem dużego przedsiębiorstwa posiadającego magazyny i zajmującego się produkcją towarów nie można sprawnie funkcjonować bez posiadania przynajmniej kilku wózków widłowych. Są one podstawą sprawnego przewozu towarów w magazynach oraz na terenie sklepów. Warto posiadać wiedzę na temat ich budowy oraz części składowych, by w razie awarii móc odpowiednio szybko zareagować.

 

Wózki widłowe Linde – co z pewnością powinniśmy wiedzieć o podstawowych częściach do naszych wózków widłowych?

 

Każdy wózek widłowy oprócz ramy wózka, podwozia, silnika oraz przeciwwagi posiada również typowo zamocowany pionowo maszt. Taki masz jest typowo umieszczony z przodu wózka, jego konstrukcja umożliwia podnoszenie, opuszczanie oraz pochylanie przewożonego ładunku. Jest element bez którego niemożliwe staje się przewożenie towarów i ładunku, a więc podstawowa funkcja jaką spełnia wózek widłowy. Należy zaznaczyć, że maszt powinien być wykonany z trwałego i wytrzymałego materiału, ponieważ będzie on wiele razy przewoził kilkutonowe ładunki. Dla bezpieczeństwa pracowników oraz kierowcy takiego wózka należy co jakiś czas przeprowadzać kontrole masztu z naciskiem na jego stan.

 

Wózki widłowe Nissan – co jeszcze warto wiedzieć na temat wózków widłowych przed wyborem swojego modelu?

 

Podstawową częścią składową oprócz masztu wózka są jego widły. Mają one najczęściej kształt litery L oraz powinny być wykonane z jednolitego fragmentu dobrej jakości stali .Ważne, żeby zwrócić uwagę na rodzaj stali i jej gramaturę, ponieważ takie widły do wózka wymagają naprawdę odpornego i wytrzymałego materiału. Widły wózka widłowego dzięki specjalnemu łańcuchowi mogą być przemieszczane w płaszczyźnie pionowej. Oprócz typowych wideł, wózki mogą być zaopatrzone w inny rodzaj osprzętu na przykład w specjalne chwytniki, które zazwyczaj przeznaczone są do przewożenia specjalnych beczek z napojami lub alkoholem.

Warto przed zakupem zorientować się jakiego osprzętu będziemy potrzebować, ponieważ będzie wymagana decyzja dotycząca tego czy potrzebujemy wideł, chwytników, czy innego rodzaju specjalnego osprzętu, który można zamówić specjalnie w dostosowaniu do rodzajów produkowanych przez nas dóbr i produktów. Wózek widłowy może także spełniać funkcję pługu odśnieżającego, gdy dołączymy do niego odpowiednio przygotowany osprzęt odśnieżający. Warto mieć to na uwadze, przy zakupie dopasowanego do wymogów naszej firmy, sprawnego wózka widłowego. Może on spełniać jak widać wiele potrzebnych funkcji w naszej firmie.

Zobacz: wózki widłowe Rzeszów