Jakich kwestii nie powinniśmy przeoczyć podczas zakładania firmy?

Zakładanie własnej działalności dla wielu osób jest niezwykle ekscytującym wydarzeniem. Wynika to przede wszystkim z tego, że mamy poczucie tworzenia dla nas czegoś wyjątkowego. Kolejnym aspektem widma przejścia na przysłowiowe „swoje” jest uzyskanie stuprocentowej niezależności, jakiej niewątpliwie nie da nam żadna praca na etacie. Jak się jednak okazuje w ferworze tworzenia możemy zapomnieć o kilku istotnych kwestiach, bez których prowadzenie działalności zgodnie z przepisami jest zwyczajnie niemożliwe.

Jakich kwestii nie powinniśmy przeoczyć podczas zakładania firmy?

Przede wszystkim zacznijmy od samego początku, a mianowicie od zarejestrowania działalności gospodarczej. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej stosowaną i najłatwiejszą w zalegalizowaniu, a następnie w rozliczaniu jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Jeżeli mówimy jednak o wszelkiego rodzaju spółkach, to tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga dużo większego nakładu pracy oraz wkładu własnego w postaci środków pieniężnych. Kolejną ważną kwestią jest sposób prowadzenia księgowości i rozliczania się z fiskusem. We współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy wejść nawet przed zarejestrowaniem firmy. Jeżeli jednak prowadzimy nieskomplikowaną działalność gospodarczą wówczas może okazać się, że będziemy preferować samodzielne ewidencjonowanie przychodów i kosztów oraz rozliczanie się z urzędem skarbowym.

Jak samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy?

Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni program, który umożliwi nam prowadzenie ewidencji oraz docelowo rozliczanie danego miesiąca księgowego. Jego zakupu możemy dokonać za pośrednictwem dative.com.pl .Co istotne nie powinniśmy oszczędzać na oprogramowaniu, ponieważ nieodpowiednio wyliczony podatek może nieść ze sobą poważne dla nas konsekwencje, a niestety programy w promocyjnych cenach i nieznanych marek mają bardzo wiele niedoskonałości. W związku z powyższym najlepszym rozwiązaniem będzie autoryzowany Partner Comarch. Poza fachowym oprogramowaniem zapewni nam wsparcie techniczne, które jest nieocenione. umożliwia zarówno korzystanie z oprogramowania instalowanego na komputerach, jak i tego z dostępem online. W przypadku tego ostatniego jest ono rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć możliwość korzystania z oprogramowania w różnych miejscach na świecie i tym samym różnych komputerach.