Czym czyścić granit?

Granit to materiał, który posiada wiele zalet. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że jest on wykorzystywany na szeroką skalę. Czyszczenie powierzchni granitowych nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Szybko i bezproblemowo przywrócimy im dawny blask. Dobry zakład kamieniarski podpowie nam, co najlepiej wykorzystać do czyszczenia.

Mleczko do czyszczenia

Blaty granitowe, czy też inne powierzchnie z tego materiału wyczyścimy za pomocą standardowych detergentów, które dostępne są w niemal każdym sklepie. Jeśli nie posiadamy pod ręką dedykowanych preparatów, to nic nie szkodzi. Zwykłe mleczko do czyszczenia powinno skutecznie usunąć wszelkie zacieki z wody, czy też plamy.

Zanim sięgniemy po środek czyszczący powinniśmy przeczytać jego skład. Nie może być on zbyt agresywny. Z pewnością nie należy stosować np. środka do toalet. Owszem jest on skuteczny, jednak może wywołać trwałe odbarwienia oraz uszkodzić strukturę granitu. Alternatywą jest płyn do mycia naczyń. Wystarczy nałożyć jego niewielką ilość na ściereczkę z mikrofibry, a następnie pocierać zabrudzony obszar.

Czyścić do granitu

Nagrobki granitowe i inne powierzchnie użytkowane na zewnątrz warto czyścić za pomocą specjalnego czyścika do kamienia. Możemy zakupić go w niemal każdym markecie budowlanym. Plusem jest fakt, że jest on wyjątkowo tani. Za jego pomocą pozbędziemy się naturalnych zabrudzeń typu ptasie odchody, czy też pozostałości po trawie. Nie musimy obawiać się, że powierzchnia zostanie zarysowana.

Zobacz: kamieniarz Katowice