Administracja serwerami

Zarządzanie serwerami w każdej firmie nie jest prostym zadaniem, dlatego też wielkie korporacje wynajmują firmy, które zajmują się tylko zarządzaniem owymi serwerami.

NA CZYM POLEGA ADMINISTRACJA SERWERAMI?

W wielkich korporacjach wszelkie projekty internetowe są tak ogromne, że znacznie wykraczają poza podstawowe potrzeby hostingowe. Dlatego też są potrzebni specjaliści, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem danych serwerów. Zapotrzebowanie na takich ekspertów jest dzisiaj ogromne, ponieważ to dzięki nim serwery nie padają, dobrze pracują i odpowiednio mają zabezpieczone wszystkie swoje dane.

CO DAJE PROFESJONALNA ADMINISTRACJA SERWERAMI?

Kompleksowe zarządzanie serwerami, przez doświadczonych i kompetentnych administratorów zatrudnionych w specjalnych i wyspecjalizowanych firmach, pozwala na:

– oszczędność – nie trzeba tworzyć specjalnego etatu pracowniczego,
– optymalizację czasu pracy – nikt z pracowników nie odrywa się od swoich obowiązków, gdy coś dzieje się z serwerami i trzeba je szybko naprawić,
– dostępność przez 24 godziny na dobę – pogotowie do serwerów w każdej chwili jest gotowe pomóc nam,
– bardzo szybki czas reakcji na wszelkiego rodzaju awarie.

ADMINISTRACJA SERWERAMI – ODPOWIEDNIE ABONAMENTY

Firmy, w których dostępna jest  administracja serwerami proponują różne opcje abonamentów. Podpisując umowę, decydujemy się czy administratorzy będą opiekować się naszymi serwerami przez 2 godziny w miesiącu, czy przez 4 czy 10 godzin. Wszystko zależy od naszych potrzeb i od wielkości naszej firmy.