Podnośnik koszowy vs rusztowanie

Wynajęcie podnośnika koszowego

Podnośniki koszowe często widujemy podczas różnego rodzaju prac. Przeważnie wykorzystują je służby utrzymania zieleni oraz inne instytucje komunalne i te zajmujące się utrzymaniem miasta. Coraz częściej jednak widuje się je wynajmowane przez klientów indywidualnych. Wielu ludzi myśli, że wynajęcie takiej usługi jest niezwykle drogie, dlatego woli pozostać przy metodach bardziej tradycyjnych takich jak drabina lub rusztowanie. Czy faktycznie tak jest?

Koszt rusztowania

Warto zwrócić uwagę na to, że rusztowanie opłaca się, ale tylko i wyłącznie w wypadku kiedy zakres prac jest szeroki i bardzo rozciągnięty w czasie. Dzięki rusztowaniu mamy również dostęp do bardzo dużych powierzchni. Rusztowanie nie jest jednak ekonomicznym rozwiązaniem, kiedy planujemy je rozłożyć na krótki okres. Podnośnik koszowy zapewnia taki sam dostęp jak rusztowanie, a może nawet lepszy oraz ma kilka innych zalet.

W czym podnośnik koszowy jest lepszy od rusztowania?

Jeśli przyjrzymy się temu, jak w praktyce pracuje podnośnik koszowy, to potwierdzi się stwierdzenie opisane wyżej o tym, że podnośnik zapewnia doskonałą dostępność. Podnośnik koszowy opłaca się jednak zdecydowanie bardziej, jeżeli zależy nam bardzo na szybkim wykonaniu pracy. Od przyjazdu na miejsce do rozpoczęcia pracy, mija zaledwie kilkanaście minut. Dodatkowo cenowo wychodzi on dużo korzystniej, w przypadku prac o bardzo ograniczonym zakresie czasowym, na przykład trwających tylko kilka godzin lub dzień do dwóch.