Lokale do wynajęcia z perspektywy właściciela

Jeśli masz to szczęście, że posiadasz atrakcyjnie zlokalizowany lokal użytkowy do wynajęcia, a do tego jesteś otwarty na poszukiwanie najemców, z pewnością chętnie skorzystasz z profesjonalnego wsparcia doświadczonych graczy na rynku branżowym. Zaufaj specjalistom i przekonaj się, że powierzone im lokale do wynajęcia szybko znajdą swoich najemców – nawet na długie lata.

Liberalne warunki poszukiwane

Z punktu widzenia właściciela lokalu do wynajęcia, niezwykle ważna staje się ciągłość umowy najmu. Dlatego też warto skierować swoją uwagę na stworzenie możliwie liberalnych warunków umowy najmu. Dlaczego? Wielu wynajmujących współcześnie chce się przekonać, czy w dłuższej perspektywie czasowej rzeczywiście ich wybór okaże się w pełni trafiony. Dlatego też dobrze zaproponować na początek współpracy z najemcą umowę na nieco krótszy czas trwania oraz zawrzeć w niej zapisy o niekłopotliwych możliwościach wcześniejszego rozwiązania. Z takiej opcji skorzystają zapewne dwie strony – właściciel lokalu do wynajęcia, jak i sam najemca. Kto wie przecież, czy najem nie rozciągnie się na długie lata owocnej współpracy?

Oferta dobrze skonstruowana

Lokale do wynajęcia, żeby mogły być widoczne dla każdego, często wyposażone zostają w specjalny baner informujący o możliwości najmu. Z takiej formy reklamy w oknie, witrynie lub na elewacji budynku skorzystać mogą głównie ci właściciele nieruchomości, którzy podjęli współpracę z doświadczonym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. On właśnie z kolei nadzorować będzie kolejno wszystkie próby kontaktu ze strony potencjalnych najemców, przy czym zweryfikuje w praktyce tylko te najbardziej realne.

Home staging nie gra roli

Przygotowując lokale do wynajęcia warto wiedzieć, że tu reguły home stagingu nie mają większego znaczenia. Nie warto więc zaprzątać sobie nimi głowy, a po prostu zadbać o to, by lokal użytkowy był schludny i czysty. I tak w większości przypadków inwestorzy zainteresowani najmem dostosują aranżację wnętrza do własnych, indywidualnych potrzeb – czy to prywatnych, czy też związanych z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą.