Cenna cena euro palety

Euro palety wykorzystywane były niegdyś głównie w branży logistycznej. Dziś jednak stają się coraz częściej bardzo pożądanym produktem niezbędnym do stworzenia designerskich i oryginalnych mebli, głównie ogrodowych. Co składa się na jej cenę i dlaczego tak dużą popularnością cieszy się znana powszechnie euro paleta? Sprawdziliśmy to.

Rodzaj palety ma znaczenie

Palet na współczesnym rynku znajdziemy wiele – począwszy od tych standardowych, po połówkowe, angielskie czy palety wykorzystywane pod kontenery. Ich poszczególne rodzaje bardzo się różnią – i to nie tylko wymiarami, ale chociażby i cieńszymi deskami czy rodzajem drewna wykorzystanego w procesie produkcji. Dlatego też cena euro palety może być mocno zróżnicowana. Wiadomo jednak, że najwięcej na każdym skupie palet otrzyma się za mocną, trójwarstwową europaletę o grubości desek 22 mm, z wypalonymi po jej bokach znakami EPAL oraz EUR.

Stan techniczny bez zastrzeżeń

Cena euro palety nowej, zupełnie nieuszkodzonej, będzie rzecz jasna dużo wyższa, niż gdyby na skup przeznaczyło się paletę już zużytą, pełną wad czy po prostu z widocznymi śladami użytkowania. Dlatego też warto wiedzieć, że na skupie za standardową paletę dobrej jakości dostaniemy średnio połowę ceny palety nowej, pozbawionej jakichkolwiek wad.

Paleta certyfikowana kontra jednorazowa

Palety plastikowe są dużo droższe niż standardowe palety drewniane – warto o tym pamiętać, wybierając się na skup palet czy myśląc o przeprowadzeniu transakcji sprzedaży posiadanych przez nas palet. Dużym atutem palet drewnianych pozostają szerokie możliwości ich naprawy. W przypadku palet plastikowych zaś takich możliwości nie ma. Uszkodzone palety plastikowe nadawać się będą jedynie do wyrzucenia.

Cena euro palety, jak przekonać się więc można, może być bardzo zróżnicowana. Myśląc jednak o korzystnej sprzedaży, warto celować w gromadzenie palet certyfikowanych, wysokojakościowych oraz nieuszkodzonych. One właśnie mają w sobie duży potencjał do przeprowadzenia późniejszej, atrakcyjnej sprzedaży. A i możliwości kreatywnego ich wykorzystania są doprawdy ogromne!