Schody dywanowe jako wybór koneserów piękna

Nowoczesna, ale jednocześnie nieprzekombinowana i dość prosta forma. Idealnie komponująca się z wnętrzami, których królują rozwiązania minimalistyczne. Tę magiczną moc piękna mają w sobie schody dywanowe, chętnie wybierane przez wielu inwestorów. Czym ich konstrukcja wyróżnia się na tle innych, bardziej standardowych rozwiązań?

Drewno w najdoskonalszej kreacji

Konstrukcja schodów dywanowych jest prosta i nieco przypominająca budową schody policzkowe. W odróżnieniu od tychże schodów jednak, wyróżnia je brak belek policzkowych. Schody dywanowe nie mogłyby z sukcesem cieszyć wielu użytkowników, gdyby nie zastosowanie stopni i podstopni o tej samej grubości. I choć mogłoby się wydawać, że będą prezentować się dość ciężko, cieszą niepowtarzalną lekkością, przypominając dywan zawieszony w powietrzu. Dzięki temu nowoczesne schody dywanowe mogą cieszyć zarówno forma wachlarzową, zabiegową, jak i prostą.

Polecane rodzaje drewna

Doskonałej jakości schody dywanowe tworzy się z twardego i bardzo wytrzymałego drewna, a tu najlepiej sprawdzą się buk, jesion dębowy czy gatunki drewna egzotycznego, na czele z wenge czy teaku. Drewno wykorzystywane do produkcji schodów dywanowych, ze względu na szeroką ekspozycję tychże schodów, nie może posiadać najmniejszych nawet skaz.

Pomysł na schody w dowolnym czasie

Schody dywanowe mają to do siebie, że ich montażu czy zastosowania nie trzeba planować z ogromnym wyprzedzeniem czasu. Dlatego też można zaprosić je do wnętrza własnego domu w dowolnej chwili – lub też wymienić na dywanowe schody, które zamontowane były uprzednio. Co więcej – sam montaż tychże schodów nie będzie wiązał się z dużymi trudnościami. Doświadczeni profesjonaliści zalecają, by kotwić je do stropu, podłogi, ścian czy innych wsporników – takich chociażby jak filary. Montaż balustrady przy ich wyborze nie jest konieczny, choć wielu inwestorów decyduje się właśnie na balustradę ze względów bezpieczeństwa.

Najwyższej klasy schody dywanowe to wybór, który zagwarantuje w naszym domowym wnętrzu obecność niepowtarzalnej klasy i stylu. Warto!