Nie daj się nabrać- sprawdź, kto dzwonił!

identyfikacja nr telefonu

Mimo zagwarantowanej ustawowo ochrony danych osobowych, wystarczy raz nieopatrznie podać w niewłaściwym miejscu swój numer telefonu, a możemy sprowadzić na siebie niekończący się festiwal nieszczęść i wydatków.
Bardzo często możliwość szybkiego sprawdzenia, co to za numer, pozwoli nam zaoszczędzić dużą ilość czasu i pieniędzy. Nasz numer telefonu może  niestety łatwo znaleźć się w rękach osób, które będą próbowały zarobić dzięki niemu pieniądze. Pół biedy, jeśli ten, kto dzwonił to telemarketer reprezentujący uczciwą firmę. Może jednak zdarzyć się tak, że będą się z nami próbowali kontaktować różnej maści oszuści. Już za samo odebranie telefonu z tzw. numeru premium zapłacimy nierzadko kilkanaście, lub kilkadziesiąt złotych. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli nieopatrznie zdarzy nam się machinalnie na taki numer oddzwonić.
Wiele osób narzeka również na to, że są nękani przy użyciu telefonu przez przedstawicieli firm windykacyjnych, mimo, iż nie mają wobec tych instytucji żadnych zobowiązań finansowych. Bardzo często są to działania tak agresywne, że spędzają ludziom sen z powiek.
Z tych właśnie powodów zawsze warto sprawdzić, czyj to numer. Unikniemy wówczas wszelkich nieporozumień. Jeśli numer nie będzie identyfikowany, jako podejrzany, czy niebezpieczny na specjalistycznym portalu internetowym, możemy bez obaw na niego oddzwonić. Bazy danych na tego typu witrynach są naprawdę obszerne i z reguły pozwalają uzyskać wiarygodne informacje.
Każdy powinien w miarę możliwości dbać o swój komfort psychiczny i bezpieczeństwo własnego portfela. Można to osiągnąć, sprawdzając w kto dzwonił zawsze wtedy, kiedy wystąpi taka konieczność.

Autor: kto dzwonił