Strona do sprawdzenia numeru telefonu

strona do sprawdzania telefonu

Telefon dzwoni, zerkasz na ekran, a tu znowu jakiś nieznany numer. Masz tego już dość. Dlatego masz coraz większą ochotę, by sprawdzić natrętnie wydzwaniające numery.
Teraz nasuwa się pytanie jakj sprawdzić kto dzwonił. Potrzebny nam będzie internet i wyszukiwarka Google. W sieci możemy znaleźć strony, które pomogą po numerze namierzyć nazwisko i imię osoby, która do nas dzwoniła. Strony te mają dostęp do około trzech miliardów numerów telefonów.
Jednak, aby sprawdzić natrętny numer, musimy założyć konto Google. Najlepiej żeby nie posiadało żadnych kontaktów, w przeciwnym razie aplikacja będzie mieć dostęp do naszej książki telefonicznej. Gdy już mamy założone konto, możemy wpisać numer telefonu, który chcemy sprawdzić i dostaniemy informację o imieniu i nazwisku osoby, która do nas dzwoniła. Aplikacje rozpoznają także numery banków, sklepów, pizzerii, czy kurierów, wyświetlając nazwę kontaktu podczas dzwonienia. Apka ma także w swojej opcji identyfikację namolnych telemarketerów czy innych natrętów. Jest tu możliwość oznaczenia przez użytkowników numerów jako spam i później, jak dzwoni do nas taki numer, na ekranie pojawia się ilość osób, która go oznaczyła jako spam.
To jak aplikacja będzie działała jest uzależnione od systemu operacyjnego. Wersja na Androida pozwala zidentyfikować numer w czasie rzeczywistym, natomiast w iOS identyfikuje, kto dzwonił dopiero po nieodebranym połączeniu. Czasami nawet taka informacja jest przydatna, bo wiemy, czy warto oddzwaniać, czy też dany numer zignorować.

Więcej: phone number search