Jak dbać o męski zarost?

Kilkudniowy zarost ma dużo zwolenników, ale równocześnie wielu przeciwników, każdy może mieć na ten temat inne zadanie. Tak, czy inaczej decydując się na zapuszczenie zarostu, trzeba mieć świadomość tego, że będziemy dobrze się prezentować wyłącznie wtedy, jak będziemy w odpowiedni sposób o niego dbać.

Zarost nie pasuje każdemu

Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu noszenie zarostu było oznaką niedbania siebie, obecnie wielu mężczyzn go nosi na co dzień i nie rezygnuje z niego, nawet w przypadku uczestnictwa w eleganckich bankietach, gdzie obowiązują stroje wieczorowe. Oczywiście zarost nie pasuje każdemu, może pozwolić sobie na niego mężczyzna, który posiada z natury ciemne i gęste owłosienie.

Jak dbać i pielęgnować zarost?

Po pierwsze przydadzą się maszynki do golenia na żyletki, którymi będzie można ogolić partie twarzy, na których nie powinno być zarostu. Po drugie sprawdzi się trymer, za pomocą którego będzie można przyciąć włoski do odpowiedniej długości np. 1-3 mm. Ważne jest to, żeby regularnie przycinać zarost. Niektórzy praktykują taką zasadę, że golą się na gładko i czekają, aż zarost urośnie, jednak nie jest to dobre rozwiązanie, zważywszy na to, że włosy odrastają różnej długości.

Aby wyglądać schludnie i elegancko, należy przycinać zarost za pomocą trymera. Można udać się również do golibrody, który zajmie się zarostem w sposób profesjonalny i poradzi, jak o niego dbać. Bardzo ważne jest to, aby zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria zarówno maszynki do golenia na wkłady, trymer, odpowiednie kosmetyki do zarostu. Warto stosować olejki oraz balsamy przeznaczone do brody, do zarostu również doskonale się sprawdzą.

Sklep internetowy barbecompany.pl