Kwiatowe aranżacje na balkon

Balkon to przedłużenie mieszkania, warto więc zadbać o to, aby miło spędzało się na nim czas. Możliwości aranżacyjne na balkonie są ściśle powiązane z jego powierzchnią. Mając do dyspozycji ogromny taras, można pokusić się o stworzenie na nim małego ogrodu. Jednak i niewielki balkon może okazać się bardzo pojemną przestrzenią – wszystko zależy od odpowiedniej organizacji przestrzeni.

Jakie rośliny na mały balkon?

Dobór roślin balkonowych to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli ma się jedynie niewielki balkonik. Rośliny potrzebują do życia przestrzeń, a także odpowiednią ilość słońca. Na szczęście są odmiany kwiatów, które będą doskonale czuły się zarówno na ciemnym balkonie północnym jak i w pełnym słońcu na południowej ekspozycji. Warto sięgnąć po fachową literaturę, aby dowiedzieć się, które rośliny najlepiej będą czuły się w konkretnym miejscu.

Rodzaje doniczek na balkon

Gdy już zostaną wybrane rośliny do wysadzenia, to czas pomyśleć o odpowiednich doniczkach. Doniczki na balkon muszą być odporne na zmiany temperatur. Planując aranżację zimową, warto postawić na donice mrozoodporne. Wytrzymają one nawet bardzo niskie temperatury.

Donice stojące czy wiszące?

Niektóre odmiany kwiatów będą się przepięknie prezentowały w donicach wiszących. Można je podwiesić pod sufitem balkonowym na specjalnych haczykach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku gdy balkon nie jest zabudowany, to przy burzy i silnym wietrze trzeba takie donice na ogród odpowiednio zabezpieczyć, by rośliny w nich rosnące nie uległy uszkodzeniu.