Jak wybrać kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa powinna pasować do wnętrza łazienki, równocześnie musi być funkcjonalna i praktyczna. Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Rozmiar i kształt

W pierwszej kolejności warto zastanowić się jaki kształt kabiny będzie pasować do naszej łazienki. Jeżeli pomieszczenie jest małe i chcemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie model narożny. W sklepach wybór kabin narożnych jest duży, także na pewno można będzie bez większych problemów wybrać taką, która będzie spełniać nasze oczekiwania oraz potrzeby. Oczywiście można zdecydować się również na kabinę prostokątną, kwadratową, półokrągłą, dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie modele walk in bez drzwi i brodzika. Możliwości jest naprawdę wiele. Kolejną decyzją, jaką trzeba będzie podjąć jest rodzaj brodzika, choć jeszcze kilka lat temu głębokie brodziki w kabinach prysznicowych cieszyły się dużą popularnością, to dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się kabina bez brodzika z odpływem liniowym. To bardzo eleganckie i praktyczne rozwiązanie, co więcej dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu na sprzątaniu.

Na co zwrócić uwagę kupując kabinę prysznicową?

Kupując kabinę prysznicową należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj drzwi, jakość prowadnic, rodzaj szkła w parawanie, a także brodzik. Pamiętajmy, że te elementy mają kluczowy wpływ na komfort użytkowania kabiny prysznicowej.

Dlaczego warto zdecydować się na kabinę zamiast wanny?

Choć nie każdy może wyobrazić sobie życia bez długich, relaksujących kąpieli, prawda jest taka, że inwestując w kabinę prysznicową można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i pieniędzy. Okazuje się, że biorąc kąpiele w kabinie prysznicowej można zaoszczędzić dużo wody, co oczywiście przekłada się na rachunki. Biorąc prysznic oszczędzamy również czas, który można spożytkować na inne rzeczy. Kabina prysznicowa ma bardzo dużo zalet i bez wątpienia warto rozważyć takie rozwiązanie, jeżeli planujemy remont łazienki.

Kompromis – wanna z parawanem nawannowym

Jeżeli część domowników lubi szybkie prysznice, a część długie kąpiele w wannie, można pójść na kompromis i zdecydować się na wannę z parawanem, dzięki temu każdy będzie zadowolony. To również dość praktyczne rozwiązanie, przy czym trzeba wygospodarować nieco więcej miejsca na wannę. W przypadku kabiny prysznicowej potrzebujemy dużo mniej przestrzeni, to dlatego tak wiele osób decyduje się na taką opcję, zamiast wanny.

Zakup kabiny czy wanny, to inwestycja na lata, dlatego nie warto przesadnie oszczędzać na takich zakupach. Wybierajmy produkt od dobrych, renomowanych producentów, który udzielają długiej gwarancji.