Kotły gazowe – bo wybór ma znaczenie

Coraz więcej osób decyduje się na zmianę instalacji. Dużą popularnością cieszy się obecnie ogrzewanie gazem. Pomimo, że jest ono droższe, niewątpliwie jest też wygodniejsze niż klasyczne węglowe. Jednak najważniejszym elementem jest wybór odpowiedniego kotła gazowego.

Kotły gazowe- bo wybór ma znaczenie

Przy wyborze kotła gazowego nie warto oszczędzać. Wybierając lepszy model możemy mieć pewność, że posłuży on nam przez wiele lat. Tutaj bardzo duże znaczenie ma znalezienie dobrej firmy. Można zauważyć, że aktualnie na polskim rynku prym wiodą kotły gazowe Viessmann. Są one droższe, ale również bardziej wydajne. Wbrew pozorom kotły znacząco różnią się od siebie. Wystarczy choćby spojrzeć na zakres modulacji. Wszystko przyczynia się do mniejszego spalania, a co za tym idzie i mniejszych rachunków.

Kotły c.o. jednofunkcyjne, czy dwufunkcyjne- co wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego kotła warto zastawić się czego oczekujemy. Jeżeli kocioł ma służyć tylko ogrzaniu domu do wystarczy model jednofunkcyjny. Z kolei w sytuacji, gdy zależy nam też na ciepłej wodzie to zdecydowanie lepszym wyborem jest kocioł dwufunkcyjny, gdyż podgrzewa on również wodę.

Kotły kondensacyjne- dlaczego warto je wybrać?

Jeżeli zależy nam na niższych rachunkach to warto zastanowić się nad wyborem kotła kondensacyjnego. Jest on bardziej ekonomiczny. Warto zauważyć, że z tej samej ilości paliwa wytwarza więcej ciepła. Tutaj istotne znaczenie ma również wykorzystanie pary wodnej. Sprawność energetyczna jest zatem bardzo wysoka.

http://beretta.pl