Krety w ogrodzie

Częstymi gośćmi w przydomowych ogrodach bywają krety. Te niepozorne i wyglądające dość przyjemne zwierzątka potrafią narobić bardzo poważnych szkód, których potem nie da się z łatwością usunąć. Zauważając więc w swoim otoczeniu przynajmniej jednego kreta, najlepiej od razu zastosować środki, które pozwalają je zwalczyć. Wbrew pozorom zwalczanie kretów nie jest aż tak bardzo trudne.

Krety dość negatywnie reagują na różne dźwięki i wibracje. Można je więc zacząć emitować w ogrodzie, ustawiając w nim różne przedmioty bądź konstrukcje, które będą wydawać wysokie i jednocześnie wibrujące dźwięki. Jeżeli to nie pomoże, koniecznie może być założenie całej, skomplikowanej elektroakustyki. Stosuje się ją przeważnie w większych gospodarstwach i na polach uprawnych, na których krety nie są mile widzianymi gośćmi. Oczywiście w sklepach ogrodniczych i marketach budowlanych dostępne są również mniej drastycznie działające środki, chociażby rozmaite preparaty chemiczne. Zanim więc człowiek zajmie się całkowitą reorganizacją swojego ogrodu, może spróbować z nich skorzystać. Z mniejszą ilością szkodników na pewno doskonale sobie one poradzą i niepotrzebna będzie nawet specjalna Fumigacja zboża.

Zazwyczaj jednak przy budynkach mieszkalnych nie ma zbyt wielu kretów, więc można również starać się wyłapywać je ręcznie i przenosić w inne miejsca. Jest to żmudna praca, jednak jeśli ktoś ma na nią tylko trochę czasu, może spróbować ją wykonać. Nieraz zadziałała ona znacznie lepiej i skuteczniej od specjalnych preparatów.

Więcej: Zwalczanie kretów Warszawa