Jak łatwiej zajmować się biznesem w Danii?

Własna firma w Danii to coraz częściej wybierana opcja przez obcokrajowców, w tym Polaków. Gdy również myślisz o rozpoczęciu działalności w tym kraju, poznaj porady, które pomogą Ci w jej prostszym prowadzeniu!

Sprawdź pomocne informacje online

Jeżeli planujesz otwarcie własnej firmy w Danii, ale nie wiesz, jak to zrobić, dużo pomocnych informacji możesz znaleźć obecnie w internecie. Dowiesz się z nich, jak założyć biznes, jakie podatki w Danii dotyczą przedsiębiorców, a także jak załatwić poszczególne sprawy w internecie.

Wiele praktycznych informacji w języku angielskim można znaleźć na stronach internetowych duńskich urzędów oraz na stronie internetowej investindk.com, która prezentuje więcej informacji dotyczących prowadzenia biznesu w Danii w kluczowych w tym kraju obszarach.

Korzystaj z internetu do załatwiania spraw urzędowych

Duńskie urzędy umożliwiają załatwianie spraw przez internet. Firma w Danii może zalogować się na swoje konto i załatwić tam wiele spraw, na przykład złożyć swoją roczną deklarację podatkową na stronie SKAT – duńskiego Urzędu Skarbowego.

Aby załatwiać sprawy przez internet, konieczne jest uzyskanie specjalnych numerów określanych jako NemID oraz Tastselv.

Wybierz sprawdzone biuro rachunkowe

Aby łatwiej prowadzić swój biznes w Danii, warto także korzystać z usług biur rachunkowych, które zapewniają kompleksową pomoc dla przedsiębiorców niezależnie od formy ich działalności.

W biurze rachunkowym można zlecić księgowość Dania, rozliczanie podatków, przygotowywanie deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych oraz wiele innych czynności. Biuro może też pomóc w otwarciu przedsiębiorstwa w Danii.

Można też skorzystać z usług biur prowadzących obsługę w języku polskim. Są one bardzo popularne wśród Polaków w Danii, którzy chcą łatwiej zajmować się prowadzeniem swojego biznesu. Eksperci posługujący się językiem polskim mogą wtedy łatwo objaśnić wszystkie kwestie i pomóc w prowadzeniu biznesu.