Brudne i porysowane felgi aluminiowe – jak je odnowić?

Felgi aluminiowe można samodzielnie odnawiać. Aby nadać im atrakcyjny wygląd, sprawdź nasz poradnik, w którym znajdziesz najważniejsze wskazówki dotyczące ich mycia i renowacji!

Jak umyć felgi aluminiowe?

Na felgach z czasem zbiera się dużo zanieczyszczeń, dlatego duże znaczenie ma ich precyzyjne umycie. Jak wyczyścić felgi aluminiowe?

Do mycia felg zaleca się zastosowanie dedykowanych środków czystości. Na początku felgi należy zmyć wodą, potem nanieść środek i odczekać wskazany przez producenta czas. Potem felgi trzeba oczyścić, na przykład szczotką, a na koniec spłukać zabrudzenia.

Jak uzupełnić ubytki w feldze aluminiowej?

Gdy obręcze z aluminium są podniszczone, można poddać je renowacji. Jak odnowić felgi aluminiowe, które mają rysy i inne ubytki?

W tym celu zaleca się zastosowanie specjalnych szpachli do felg aluminiowych. Najczęściej składają się one z dwóch produktów – szpachlówki oraz utwardzacza. Należy wymieszać je ze sobą we wskazanych proporcjach i nakładać cienkimi warstwami. Na koniec powierzchnię trzeba wygładzić.

Jak pomalować felgi aluminiowe?

Alufelgi można pomalować. Jak odnowić felgi aluminiowe domowym sposobem i nadać im atrakcyjny wygląd?

Przed pomalowaniem felgi należy oczyścić i wyszlifować nierówności papierem ściernym. Następnie trzeba przemyć je zmywaczem, odpylić i pokryć podkładem w sprayu w 2-3 cienkich warstwach. Następnie felgi do aut dostawczych transporter t6 maluje się farbą w sprayu i wykańcza za pomocą lakieru w sprayu.

Podczas malowania felg należy zawsze nakładać bardzo cienkie warstwy, aby zmniejszyć ryzyko powstawania zacieków.