Biura rachunkowe w Belgii – kiedy warto skorzystać?

Chcesz założyć biznes w Belgii? Jesteś pracownikiem w tym kraju? W takim przypadku sprawdź, jakie usługi mogą zaoferować Ci belgijskie biura rachunkowe!

Kompleksowa obsługa rachunkowa

Biura rachunkowe to firmy, które zajmują się prowadzeniem w imieniu swoich klientów spraw rachunkowych. Zalicza się do nich szeroka gama czynności, które związane są zarówno z prowadzeniem firmy, jak i z prywatnymi obowiązkami podatkowymi.

Belgijskie biura rachunkowe oferują usługi w poniższym zakresie:
– Prowadzą księgowość w imieniu klienta,
– Zajmują się sprawami kadrowymi i płacowymi w przypadku firm zatrudniających pracowników,
– Rozliczają podatki w Belgii i przygotowują deklaracje podatkowe,
– Przygotowują sprawozdania finansowe, bilanse, rachunki zysków i strat i inne dokumenty,
– Wykonają rozliczenie roczne firmy oraz osoby prywatnej,
– Udzielają pomocy przy zakładaniu działalności gospodarczej w Belgii,
– Doradzają przedsiębiorcom i osobom prywatnym.

Zawsze w terminie i zgodnie z przepisami

Wybierając usługi biura rachunkowego działającego w Belgii, można otrzymać szerokie wsparcie jako przedsiębiorca oraz jako osoba nieprowadząca własnej działalności gospodarczej.

Eksperci z biura rachunkowego mogą zadbać o to, aby wszystkie obowiązki rachunkowe były realizowane w terminie i były także zgodne z przepisami. Dzięki temu nie narażają swoich klientów na problemy wynikające z niedotrzymania swoich obowiązków względem fiskusa i innych instytucji.

Jeśli chcesz prowadzić swój biznes to sprawdź jak podatek Belgia wygląda.

Obsługa również w języku polskim

Obecnie w Belgii funkcjonują również biura rachunkowe świadczące usługi w języku polskim. Dzięki temu pozwalają na skorzystanie ze wsparcia bez kłopotliwej dla wielu osób bariery językowej.

Zapewniają one fachową pomoc dla Polaków w Belgii, a także dla osób przebywających obecnie w Polsce, na przykład w ramach rozliczenia rocznego po pracy tymczasowej w tym kraju.