Możliwości współczesnej protetyki

proteza szczęki

Współczesna chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów, z czym kojarzy ją wielu pacjentów. Obecnie to szereg zabiegów wspomagających inne dziedziny stomatologii takie jak endodoncja, chirurgia przyzębia, czy tzw chirurgia przedprotetyczna i implantologia. Chirurgia stomatologiczna obejmuje również specjalistyczne zabiegi z zakresu plastyki wędzideł warg i języka.
Współczesna protetyka stomatologiczna nie mogłaby obyć się bez chirurgii stomatologiczne. Odtwarzanie prawidłowego zgryzu po utracie lub uszkodzeniu zębów to chyba najszybciej rozwijający się dział stomatologii. Dawniej chodziło głównie o odtworzenie funkcji zębów, dziś na równi funkcji stawiany jest wygląd, dlatego wiele osób z zachowaną prawidłową funkcją gryzienia korzysta z usług protetyka. Przyczyniły się do tego implanty stomatologiczne, ich rozwój i upowszechnienie, jak również coraz to większa dostępność cenowa. Implanty stomatologiczne to znakomita alternatywa dla osób do niedawna skazanych na mosty czy protezy, które mają liczne wady. Wśród nich wymienia się:. konieczność uszkodzenia (oszlifowania) sąsiadujących zębów, które służą jako filary mostu, oraz fakt, że zwykle w ciągu życia należy taki most wymienić kilkukrotnie. Zwykle koszty takiego mostu wraz z wymianami przekroczą początkowy wyższe koszty wszczepienia implantu, który zwykle będzie nam towarzyszył do końca życia.
Dzięki implantom zachowamy nie tylko funkcję gryzienia czy piękny uśmiech, uchronimy się dzięki niemu przed utratą kości oraz zachowamy rysy twarzy właściwe dla naszego wieku.

Źródło: Stomatologia – Dentestetica.pl