To jest najlepsze opakowanie

opakowania w gastronomii

Ile razy bierzemy jakieś danie na wynos i zastanawiamy się czy jak dojedziemy do domu będzie ono jeszcze chociaż trochę ciepłe? Odgrzewane niestety nigdy nie smakuje już tak samo, ale innego wyjścia za bardzo nie mamy.
Zwykle pośpiech jest przyczyną tego, że nie możemy akurat zjeść na miejscu tego, co zamówiliśmy, albo chcemy sobie po prostu zjeść obiad czy kolację już w domu, przed telewizorem, w swoich kapciach, wygodnie na kanapie czy fotelu. W tym momencie restauracja, w której zamawiamy jedzenie powinna być zaopatrzona w opakowania do przechowywania gorący dań. I to nie byle jakie opakowania, a takie które naprawdę dobrze będą spełniały swoją funkcję i rzeczywiście dzięki nim będziemy mogli zjeść ciepły i smaczny posiłek. Dzisiaj gastronomia ma do wyboru bardzo wiele różnych opakowań tego typu, najbardziej znane są chyba te styropianowe, które dodatkowo mają w środku podziałki dzięki czemu w jednym takim pojemniku zapakujemy zarówno mięso, frytki jak i surówkę, co jest oczywiście i wygodne i oszczędne. Do wyboru są oczywiście różne inne rodzaje, a także wymiary, wszystko w zależności od potrzeb klienta. Są też takie opakowania do przechowywania gorący dań, które wykonane są z kartonu, tektury czy papieru, a ich kształt zwykle kojarzy nam się z chińskim jedzeniem zamawianym na wynos w amerykańskich filmach. Nie są one jednak tak wytrzymałe i nie zachowują ciepła tak dobrze jak te styropianowe, ale za to są bardziej przyjazne dla środowiska. Wybór jest w dzisiejszych czasach bardzo duży, a wiele zależy też od tego jaką potrawę chcemy przechować. W ofercie wielu firm znajdziemy też pojemniki na zupę oraz dania drugie, a także wiele innych rodzajów, także o różnej pojemności. Często można też zamawiać takie z własnym nadrukiem, chociaż te oczywiście będą na pewno droższe.
Chociaż wielu z nas nie lubi jeść ze styropianowych czy papierowych kubków czy pojemników, to jednak są one zdecydowanie najlepszym, a właściwie jedynym rozwiązaniem, kiedy chcemy zamówić danie na wynos.

Źródło: http://www.coverisrigid.com/pl/rozwiazania/opakowania-dla-gastronomii/