Niesamowita moc gruntowych pomp ciepła

Pompy ciepła – Wassermann wybierane są coraz częściej przez inwestorów w pełni świadomych i dążących do wdrożenia w codziennym życiu rozwiązań ściśle proekologicznych i pozwalających na budowanie dużych oszczędności finansowych. Dlatego też warto wiedzieć, z dostępu do jakich nowoczesnych technologii możemy dziś korzystać.

Układ parowanie/woda

Gruntowe pompy ciepła – Wassermann to zaawansowane technologie pozwalające na skuteczne i efektywne działanie urządzenia w układzie bezpośrednie parowanie/woda. Nowa pompa ciepła Caliane pozwala na skorzystanie nie tylko z innowacyjnych rozwiązań, ale i bardzo atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego tegoż urządzenia. Praca w obiegu zamkniętym generuje maksymalne bezpieczeństwo działania pompy ciepła.

Zasada działania

Nowoczesne gruntowe pompy ciepła – Wassermann, na czele z modelem Caliane, pozwalają na pracę w sieci pętli umieszczonych na zewnątrz i pod powierzchnią gruntu, do głębokości nawet 100 – 120 cm. Tego rodzaju pompy ciepła działać też będą w oparciu o wykorzystanie pionowych sond o głębokości 30 m.
Co ciekawe – taka gruntowa pompa ciepła działać może nieprzerwanie nawet wówczas, gdy temperatura zewnętrzna osiągnie poziom poniżej -10°C. Wyznacznik ten jest niezwykle ważny z punktu widzenia każdego użytkownika pompy ciepła. Generuje bowiem dostęp do stałej i bezpiecznej dostawy energii cieplnej.

Zalet kilka pompy gruntowej

Pompy ciepła – Wassermann to urządzenia o najwyższej klasie innowacyjności. Cechuje je szereg pożądanych parametrów ułatwiających dostęp do wysokiej efektywności działania. Pompa pracuje maksymalnie cicho, posiada szeroki zakres mocy w zasilaniu nawet do 400 V, umożliwia dostęp do konsoli sterowniczej o zaawansowanych możliwościach sterowania i rozbudowy, dodatkowo także możliwe jest jej zdalne sterowanie.

Gruntowe pompy ciepła powstałe o wykorzystanie najnowocześniejszych technologii to urządzenia gwarantujące 100% efektywności ogrzewania budynku mieszkalnego przez cały rok oraz dostęp do ogrzania wody nawet do temperatury 65°C. Na tę jakość warto postawić.