Norweskie prawo podatkowe

Być może już jakiś czas temu dostrzegliśmy, że nasza firma, założona w Polsce, nie gwarantuje nam zysków, o jakich marzyliśmy, gdy ją zakładaliśmy. Szukamy więc dla niej nowego rejonu, w którym moglibyśmy się jeszcze bardziej rozwinąć, natrafiając na wiele artykułów mówiących o tym, że warto mieć swój biznes w Norwegii. Zanim jednak udamy się do urzędu i zmienimy siedzibę swojego przedsiębiorstwa, zobaczmy, jak się do tego procesu przygotować.

Naszym największym problemem w Norwegii może być załatwianie spraw podatkowych. Nawet będąc w obcym kraju, musimy regularnie się rozliczać, postępując tutaj zgodnie z zadami obowiązującymi w konkretnym miejscu. Powinniśmy więc wcześniej dokładnie zapoznać się z prawem podatkowym działającym w Norwegii. Jeśli okaże się, że ksiegowość w Norwegii jest dla nas zbyt skomplikowana, pamiętajmy, że zawsze mamy możliwość skorzystania z pomocy specjalizujących się w tej dziedzinie firm. Na rynku norweskim jest ich całkiem sporo, a w niektórych z nich pracują nawet polscy specjaliści od ekonomii. Możemy zatem skorzystać z ich pomocy, nie znając w ogóle języka norweskiego.

Nasza nowa firma w Norwegii może nam zapewnić naprawdę godny byt, jednak uważajmy na to, by cały nasz misterny plan nie poszedł na marne. Choć zapewne chcielibyśmy już w tym momencie zarejestrować swój nowy biznes, odczekajmy z tym jeszcze parę tygodni, by w tym czasie zapoznać się z norweskim prawem podatkowym. Znając je bardzo dobrze, poczujemy się pewniej jako właściciele norweskiej firmy.