Nowe zawody, wśród starych pracowników

Wiadomo, że rynek pracy w Polsce na pewno nie jest łatwy. Jednakże nie ma tak, że nic nie jest robione w tym kierunku, aby było lepiej w tej materii. Weźmy za przykład Urząd Pracy w Szczecinie. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na szkolenia, które są cyklicznie prowadzone przez tenże urząd i które niewątpliwie są ogromną szansą dla osób bezrobotnych. Na chwilę obecną szczeciński Urząd Pracy prowadzi szkolenia z zakresu:

 

        rękodzieła artystycznego,

        spawania rur i blach metodą MAG 135

        spawania rur i blach metodą TIG

 

Warto zauważyć, że tego typu szkolenia są dla osób bezrobotnych bezpłatne i jednocześnie są dla nich ogromną szansą na zdobycie nowego zawodu. Tym samym pojawia się w tym miejscu również pojęcie przekwalifikowania.

 

 

Pojęcie, przed którym wiele osób się broni, aczkolwiek niepotrzebnie. Kursy i szkolenia prowadzone przez szczeciński Urząd Pracy dają szanse na wyjście z trudnej sytuacji i znacznie zwiększają szanse osób biorących w nich udział na znalezienie odpowiedniej pracy. Warto zaznaczyć, że wyżej wymienione szkolenia to tylko niektóre z propozycji pojawiających się, co jakiś czas w Urzędzie Pracy w Szczecinie.

 

Osoby bezrobotne powinny, zatem zainteresować się tymi propozycjami i zacząć szukać pracy w Szczecinie