Pożyczki pozabankowe

pożyczki przez internet

Pożyczki pozabankowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań, na jakie decydują się klienci. Wybór firm pożyczkowych daje niemało opcji i niesie ze sobą dużą liczbę korzyści. Monopol banków na usługi w tym sektorze dawno już minął, a prywatne firmy z powodzeniem oferują dobrze dobrane rozwiązania, które pomagają wielu osobom. Na jakich zasadach działają ? Czy warto je brać ? Na co warto zwrócić uwagę ? O tym wszystkim w dalszej części artykułu.

Na co warto zwrócić uwagę ?

Przy wyborze konkretnej pożyczki musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest oprocentowanie. Standardowe wynosi maksymalnie kilkanaście procent i nie powinno być dużo wyższe od tej sumy. Niektóre firmy pożyczkowe przy pierwszej pożyczce rezygnują z niego i oddajemy tylko taką kwotę – jaką pożyczyliśmy bez dodatkowej opłaty. Drugim elementem jest – długość i wysokość pożyczki. Na rynku otrzymać można pożyczkę od kilkuset złotych do kilkunastu – kilkudziesięciu tysięcy złotych na okres od kilku miesięcy nawet do pięciu – sześciu lat. Następnym elementem są też opłaty dodatkowe oprócz oprocentowania. Nie powinny być one duże i pobierane przed udzieleniem pożyczki. Standardem jest np. dodatkowe ubezpieczenie o wartości maksymalnie kilku procent pożyczki przez internet czy oplata już za jej udzielenie.

Jakie firmy prywatne wybierać ?

Bardzo priorytetową kwestią jest wiarygodność firmy. Jeśli decydujemy się związać z nią umową — a przeważnie jest to nawet kilka lat, chcemy, aby nasz partner był rzetelny i renomę. Warto zatem zwrócić uwagę na to, do jakiej firmy się udajemy po pożyczkę. Opinie zadowolonych byłych użytkowników czy korzystniejsza oferta oprocentowania będą najlepszą rekomendacją.