Jak sprzedać nieruchomość, gdy czas nas goni?

Z jednej strony przy zakupie nieruchomości warto poświęcić czas na dokładne przyjrzenie się różnym ofertom. Z drugiej przy jej sprzedaży często ważne jest jak najszybsze podpisanie umowy z kupującym. Jak sprzedać nieruchomość wtedy, gdy liczy się każdy dzień? Posłuży ci także artykuł na skup mieszkań śląsk.

Jak długo trwa sprzedaż nieruchomości?

Na czas sprzedaży nieruchomości składają się zarówno poszukiwanie kupującego, jak i same formalności związane z transakcją.

Najczęściej to właśnie czekanie na zainteresowanych wydłuża termin podpisania umowy, zwłaszcza wtedy, gdy nieruchomość nie jest zbyt atrakcyjna. Powody mogą być wtedy zróżnicowane, na przykład wynikać z gorszej lokalizacji, stanu technicznego, ale też wad prawnych jak zadłużenie czy lokator, który nie chce się wyprowadzić.

Wobec tego czas sprzedaży nieruchomości może wynosić od kilku dni do nawet ponad roku. Zdarza się też, że nawet po tym czasie potencjalni kupujący nie zgłaszają się.

Szybka sprzedaż nieruchomości – jak podpisać umowę bezzwłocznie?

Są sposoby, dzięki którym możliwa jest szybka sprzdaż domu, gruntów budowlanych, rolnych, mieszkania czy nawet obiektów jak kamienice. O czym warto pamiętać?

1. Obniż cenę nieruchomości – niska cena to sprawdzona metoda, by zachęcić do szybkiego kupna.
2. Bądź gotowy na negocjacje – dodatkowa redukcja ceny podczas negocjacji może zachęcić niezdecydowanego kupującego do zawarcia umowy.
3. Intensywnie promuj ofertę – skorzystaj z wielu serwisów ogłoszeniowych, mediów społecznościowych, przekaż informacje do rodziny, znajomych.
4. Wybierz skup nieruchomości za gotówę – odkupi ją nawet w parę dni, również w przypadku posiadania wad technicznych i prawnych.