Zadłużone mieszkanie może być problemem. Jak je sprzedać?

close up view hand of property realtor landlord giving a key house to buyer tenant at modern office.

Mieszkanie obciążone zajęciem komorniczym lub z hipoteką wpisaną w księdze wieczystej może być dla właściciela niemałym problemem. Czy w takiej sytuacji można je sprzedać i pozbyć się zadłużenia?

Zadłużone mieszkanie – co robić?

Długi dotyczące nieruchomości mogą powstać z różnych przyczyn, na przykład mogą być one rezultatem wzięcia kredytu lub pożyczki, niespłaconych rachunków lub problemów z prowadzeniem biznesu.

Zadłużone mieszkanie dla właściciela zwykle staje się źródłem wielu problemów, między innymi związanych z kontaktami z wierzycielami, windykatorami i komornikiem oraz narastającymi odsetkami, karami. Czy w takim przypadku można sprzedać nieruchomość obciążoną długami?

Czy można sprzedać mieszkanie z długiem?

Tak, istnieje możliwość sprzedaży mieszkania z długami. Właściciel w takiej sytuacji musi jednak liczyć się z tym, że transakcja może być trudniejsza, gdy będzie ona prowadzona standardowo.

Wynika to z faktu, że szybka sprzdaż domu, mieszkania czy działki obciążonej długami nie zawsze jest możliwa, gdy wystawia się ofertę w portalach ogłoszeniowych. Klienci nie są zbytnio zainteresowani takimi nieruchomościami w obawie o związane z nimi problemy z długami.

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie od ręki?

Aby sprzedać mieszkanie obciążone długami, warto zwrócić uwagę na ofertę jak skup mieszkań za gotówkę. Skupy odkupują od właścicieli nie tylko nieruchomości bez długów, ale również te z hipoteką czy zajęciem komorniczym.

Co ważne, transakcja ze skupem nieruchomości może odbyć się w ciągu paru dni, co powoduje, że problemu można pozbyć się praktycznie od ręki. Pracownicy skupu zadbają wtedy o sprawy formalne.