Tania łazienka, ale na czym nie warto oszczędzać?

Łazienka jest na tyle intymnym miejscem w domu, że chce się, aby była piękna.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ otoczenie wpływa na nastrój, a nastrój na codzienne funkcjonowanie. Warto więc otaczać się piękną strefą komfortu, ale najpierw trzeba ją zaaranżować. Tania łazienka jest możliwa. Potwierdzają to Ci, którzy remont mają już za sobą, ale też projektanci, dla których wykańczanie przestrzeni to codzienność. Oni właśnie potrafią używać trików, które oryginalnie wyglądają, ale wcale nie są drogie. Architekci i budowlańcy przestrzegają jednak przed pewnymi elementami, w które warto zainwestować, aby łazienka służyła i pięknie wyglądała przez lata.

Czasem to, co niewidoczne jest bardziej istotne niż „opakowanie”. W tym właśnie tkwi paradoks, który zwodzi ceną, ale zawodzi funkcjonalnością. W których rzeczach nie warto ceny przedkładać na jakość?

– miski WC vs stelaż – sama miska; jej wygląd, funkcje i mechanizm są istotne i podpowiadają, że warto w nią zainwestować, ponieważ będzie używana codziennie i przez lata. Nie każdy jednak myśli o tym, że cały mechanizm, ukryty pod zabudową, jest dużo ważniejszy. Stelaże podtynkowe, dostępne w sklepie Tania Łazienka, swoimi danymi technicznymi udowadniają, że proces spłukiwania i nabierania wody, kształtuje codzienne użytkowanie sedesu;

– baterie łazienkowe – nie wydają się kluczowe, ale oprócz tego, że wykańczają całość wizualnego efektu armatury, to potrafią wpływać na oszczędność wody i comiesięcznych rachunków. Nowa technologia, zastosowana w bateriach łazienkowych, oferowanych w sklepie tanialazienka.com potwierdza, że tania łazienka to eko łazienka.

Sama armatura też nie powinna być punktem w planowaniu budżetu na którym chce się oszczędzać. Dlaczego? Ponieważ jej funkcjonalność ma służyć przez lata, a im lepszy materiał wykonania, tym większa jakość i niezawodność. W planowaniu wydatków na remont łazienki, warto założyć, że większe pieniądze zostaną przeznaczone na:

– wannę lub prysznic
– miskę WC,
– umywalkę,
– baterie łazienkowe,
– stelaż podtynkowy.

Praktyka funkcjonalności tych elementów szybko odwdzięcza się zadowoleniem w użytkowaniu. Nic tak bowiem nie denerwuje, jak częste awarie; wycieki z rur, które zalewają posadzkę; niska jakość sprzętów, które szybko się brudzą, ale nie dają doczyścić. Łazienka to miejsce ukojenia i relaksu, ale przede wszystkim załatwiania podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Korzystanie z niej ma sprawiać przyjemność, a nie dominować nad życiem domowników.