Wyjazdy integracyjne i motywacyjne

W trosce o dobrą współpracę, która przekłada się na efektywność i skuteczność pracy, pracodawcy często organizują wyjazdy integracyjne dla firm. Impreza taka pozwala nie tylko na lepsze poznanie się pracowników, ale także bardzo ułatwia start w nowym miejscu pracy, a przede wszystkim daje możliwość poznania ludzi od tej strony, która nie zawsze ujawnia się w czasie pracy za biurkiem.
Wyjazdy integracyjne są okazją do wspólnego spędzenia czasu dla osób, które muszą razem pracować, a często nic o sobie nie wiedzą.
Inny cel mają organizowane przez pracodawców wyjazdy motywacyjne, tzw. incentive travel. Pracodawca organizuje je dla swoich najlepszych pracowników, chcąc w ten sposób wygrodzić ich wkład w rozwój firmy oraz okazać uznanie za ich dotychczasową pracę. Tego typu imprezy bardzo motywują do dalszej pracy i są wysoko cenione przez pracowników.
Oczywiście bardzo ważna jest organizacja takiego wyjazdu tak, aby zadowolić wszystkich uczestników, dlatego pracodawcy często zlecają to zadanie touroperatorom, którzy specjalizują się w incentive travel.
Należy zadbać przede wszystkim o atrakcyjną lokalizację, zapewnić komfortowe warunki, a przede wszystkim interesujący program, który zaspokoi oczekiwania wszystkich uczestników. Ciekawym pomysłem jest łączenie integracji z atrakcyjnymi szkoleniami, warsztatami czy konferencjami, które wzbogacają warsztat pracy, a prowadzone są np. w formie zabawy integrującej zespół.
Tak zorganizowane imprezy integracyjne i wyjazdy motywacyjne na długo pozostają w pamięci pracowników, pozwalają naładować akumulatory i motywują do dalszej efektywnej pracy na rzecz firmy.

Autor: Imprezy 4×4