A może podarować jakieś dewocjonalia srebrne?

Można oczywiście podarować drugiej osobie klasyczną biżuterię srebrną, ale inną opcją jest wręczenie dewocjonaliów. Chodzi tutaj o przedmioty, które wyglądem i tematyką nawiązują do wiary. Dla religijnej osoby taki srebrny medalik będzie strzałem w dziesiątkę. Dewocjonalia mają to do siebie, że można wręczyć je z powodu różnych okazji. Świetnie sprawdzają się podczas świąt religijnych, komunii czy chrztu.

Dewocjonalia srebrne jako pomysł na prezent

Medaliki srebrne to coś, co może posłużyć na prezent i to niezleżenie od płci. Taki upominek sprawdzi się zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca, dorosłej kobiety i mężczyzny. Dewocjonalia mają religijny charakter, wobec czego można śmiało podarować je osobie wierzącej. Okazji religijnych jest mnóstwo. Wiele osób decyduje się na wręczenie dewocjonaliów nowożeńcom. Jak najbardziej mogą posłużyć jako ślubny prezent. Podobnie jest z chrztem, komunią, bierzmowaniem. Nawet osiemnastka jest dobrą okazją do podarowania srebrnego medaliku. Jest to uniwersalne rozwiązanie z okazji różnych świeckich uroczystości.

Dla kogo dewocjonalia?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, dewocjonalia to świetne prezenty przede wszystkim dla osób, dla których wiara jest w życia bardzo ważna. Jeśli religia pełni odgrywa istotną rolę, taki srebrny medalik, różaniec, obraz z wizerunkiem świętych będzie zawsze mile widzianym podarunkiem. Otrzymanie dewocjonaliów docenią głównie osoby wierzące. Idealnie nadają się jako upominek z okazji świąt bożonarodzeniowych czy wielkanocnych. Dewocjonalia nie muszą wcale mieć żadnego zawiązku z symbolem krzyża. Przykładem są te przedstawiające świętego Krzysztofa, które przydadzą się każdemu kierowcy.