Dlaczego firmy tak często wybierają rusztowania aluminiowe na wynajem?

Rusztowania to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia stosowanych w trakcie prac budowlanych, wykończeniowych, remontowych oraz montażowych. Dzisiaj największym zainteresowaniem wśród firm cieszą się rusztowania aluminiowe na wynajem. Co stoi za ich popularnością?

Rusztowania aluminiowe – niezawodny wybór

Stosowanie rusztowań do wznoszenia budowli oraz prowadzenia innych prac ma wielowiekowe tradycje. Jednak rusztowania stosowane dzisiaj na placach budów znacznie różnią się od tych używanych przed laty. Są przede wszystkim bezpieczniejsze, ale również łatwiejsze w użytkowaniu.

Wśród najczęściej stosowanych rusztowań znajdują się rusztowania aluminiowe. Składają się z ram bocznych, wzmocnień, podpór oraz podestów. Wybrane z nich mają koła jezdne z hamulcami, co ułatwia ich przemieszczanie bez konieczności demontażu i ponownego montażu.

Rusztowania aluminiowe do wynajęcia mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak również we wnętrzach. Szeroka gama wariantów konstrukcyjnych pozwala na dopasowanie ich do praktycznie każdego zadania.

Najważniejsze zalety rusztowań aluminiowych:
– dostępne w różnych wysokościach do wyboru – nawet do 14 m wysokości roboczej
– odporne na warunki atmosferyczne – brak ryzyka rdzewienia elementów
– możliwość przemieszczania w przypadku modeli jezdnych
– niski ciężar rusztowania – łatwiejsze przesuwanie konstrukcji na kołach
– łatwy montaż i demontaż – bez konieczności korzystania z narzędzi, ze zminimalizowanym ryzykiem wadliwego montażu
– najwyższy poziom bezpieczeństwa przy pracach na wysokości
– możliwość wyposażenia w dodatkowe schody, platformy

Wynajem rusztowań aluminiowych – opłacalny wybór

Gdy rusztowania nie są potrzebne na stałe, najbardziej rentowny wybór to rusztowania aluminiowe na wynajem, które obecnie oferowane są przez wiele firm.

Wypożyczenie rusztowania aluminiowego to koszt wynoszący zaledwie kilkadziesiąt złotych dziennie. Dokładny cennik uzależniony jest od typu rusztowania, jego wysokości, a także od czasu wynajmu – przy umowach długoterminowych dostępne są dodatkowe rabaty.