Jak działają drukarnie offsetowe?

Współcześnie druk offsetowy uznawany jest za jedną z najtańszych, a przy tym dość efektywnych metod druku, jakie obecnie stosowane są w poligrafii. Druk offsetowy pozwala na stworzenie dużej ilości kopii przy niewielkim finansowym nakładem, nic więc dziwnego, że produkcja opakowań oraz produkcja materiałów POS to obszary, w których wykorzystywany jest najczęściej.

Czym jest druk offsetowy?

Drukarnia offsetowa czasem nazywana jest także drukarnią pośrednią. Tego typu drukarnie mają ogromne możliwości, jeśli chodzi o stosowanie bardzo różnorodnych materiałów, przeznaczonych do zadruku. Technika offsetowa daje również możliwości druku wielkoformatowego, przydatnego przede wszystkim w branży reklamowej, choć nie tylko. Druk offsetowy nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, a przy tym nie generuje zbyt wysokich kosztów. Nic więc dziwnego, że z jego zalet korzysta w obecnym czasie coraz więcej przedsiębiorców czy jednostek indywidualnych.

Największe zalety offsetowego druku

Wydruki offsetowe mają wiele zalet, dlatego też w ostatnich latach tak bardzo zyskują sobie na popularności. Choć za największe jego atuty z pewnością uznać można uniwersalność oraz niskie koszty, to tak naprawdę lista zalet w tym przypadku jest zdecydowanie dłuższa. Jest to bardzo korzystna forma druku, szczególnie przy dużych nakładach, choć i wydruk niewielkie ilości również nie będzie wymagał poniesienia specjalnie wysokich kosztów związanych z drukiem. Ponadto w druku offsetowym jakość jest niemal perfekcyjna, a co za tym idzie idealnie takie wydruki sprawdzą się w wielu sytuacjach.