Sposoby na pluskwy domowe

Sposobów na pluskwy domowe jest wiele. A każda z nich jest w stanie pozbyć się pasożytów z domu. Jednak warto wykorzystywać w tym względzie sprawdzone sposoby, które rzeczywiście pozwolą na udaną walkę ze szkodnikami.

Pluskwa domowa siedlce lubi się zadomawiać w różnych miejscach w mieszkaniu. Można ją spotkać w materacach, w ubraniach, za listwami podłogowymi, w książkach itd. Najgorzej jak pluskwa domowa w materacu się zagnieździ i zacznie się rozmnażać. Wówczas mamy niemały problem.

Dyskomfort spowodowany zagnieżdżeniem się pluskiew domowych

Nieprzespane noce, dyskomfort spowodowany licznymi ugryzieniami powoduje sytuacje nie do zniesienia. Pluskwa domowa ugryzienia, to powód, który powinien przykuć uwagę każdego, kto podejrzewa w domu pluskwy. Pluskwa domowa żywi się krwią człowieka, dlatego stanowi bardzo duże zagrożenie dla każdego, kto ma uczulenie na ich ukąszenia.

Od czego rozpocząć walkę z pasożytami?

To co możemy zrobić w pierwszej chwili od rozpoznania niemile widzianych lokatorów, to:

wyprać wszystkie rzeczy, w których zagnieździły się pluskwy w temperaturze minimum 60 stopni,

wyczyścić dobrze wszystko, co stanowi wyposażenie wnętrz mieszkalnych,

odkurzyć i umyć podłogi, jak również wszelkie zakamarki trudniej dostępne,

wytrzepać dokładnie materac na łóżku, najlepiej odkurzaczem z trzepaczką,

zastosować domowe sposoby, jak również wykorzystać profesjonalne usługi w zakresie deratyzacji.

Ugryzienia przez pluskwy

Ugryzienia przez pluskwy domowe mogą przysporzyć dużego dyskomfortu. Bardzo często mikroskopijne ugryzienia wywołują swędzenie, zaczerwieniania, wysypkę, niewielkie obrzęki. Najczęściej ugryzienia na ciele można zlokalizować na rękach, brzuchu, plecach, klatce piersiowej.