Jak stworzyć remanent (LoMag)?


Remanent jest niezbędny do tego, aby zweryfikować prawdziwą ilość posiadanych towarów. Powinniśmy wykonywać go regularnie, gdyż w ten sposób o wiele skuteczniej będziemy zarządzać magazynem. Program magazynowy umożliwia nam wykonanie inwentaryzacji na wiele sposobów, jednak najszybszy metodą są arkusze spisowe. Aplikacja magazynowa (http://www.lomag.pl/LoMagAndroid/) jest narzędziem, dzięki któremu wykonamy remanent bez długotrwałego wstrzymania pracy magazynu.

Wybór arkuszy spisowych

Utworzenie remanentu na podstawie arkuszy spisowych jest bardzo proste. Wystarczy wejść w „Dokument” – „Remanent” – „Utwórz nowy remanent”. Pojawi się okienko, gdzie powinniśmy wskazać interesujące nas arkusze spisowe. To od nas zależy, które dokumenty połączymy w całość. Jest to sporym ułatwieniem, gdyż arkusze spisowe mogą być utworzone przez kilku różnych użytkowników, a następnie połączone w remanent. Opcja ta daje możliwość zintegrowania kilku niezależnych od siebie dokumentów. Po zaznaczeniu właściwych arkuszy należy kliknąć w „Utwórz na podstawie zaznaczonych arkuszy”.

Korekta stanów magazynowych

Po wskazaniu odpowiednich arkuszy oprogramowanie w sposób automatyczny dokona korekty stanów magazynowych. Użytkownik nie musi wykonywać w tym przypadku żadnych dodatkowych czynności, co znacząco przyspiesza wykonanie remanentu. Ponadto zostanie wygenerowany raport dotyczący remanentu. Można z niego dowiedzieć się, które wartości zostały zmodyfikowane np. stan danego towaru przed remanentem oraz po remanencie.