Męskie problemy: jak leczy się impotencję?

Impotencja jest poważną dolegliwością wpływającą na satysfakcję z życia seksualnego. Jak leczyć zaburzenia erekcji? Obecnie w tym celu stosowane są różne metody. Jaka z nich może dać najlepszy efekt?

1. Leczenie farmakologiczne

Najczęściej problemy z potencją można zniwelować za pomocą odpowiednio dobranej farmakoterapii. Jak dobrać tabletki na potencję?

W pierwszej kolejności zaleca się diagnostykę, by określić przyczynę impotencji. Często zdarza się, że towarzyszy ona dolegliwościom jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, zaburzenia hormonalne. Wdrożenie leczenia pozwala wtedy na zniwelowanie problemu.

Ponadto stosowane są także inne leki:
– Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 – zaliczają się do nich sildenafil, wardenafil i tadalafil, które mają działanie doraźne.
– Leki z grupy agonistów receptorów dopaminergicznych i serotoninergicznych.
– Leki hormonalne zawierające androgeny.
– Leki wstrzykiwane do ciał jamistych prącia.

2. Psychoterapia

Gdy powodem zaburzeń erekcji są czynniki psychologiczne, wtedy zaleca się rozpoczęcie psychoterapii. Pomaga ona między innymi w przypadku stresu, lęków, nerwic i depresji.

3. Leczenie zabiegowe

Obecnie leczenie impotencji polega również na prowadzeniu odpowiednich zabiegów. Zaliczają się do nich zabiegi chirurgii naczyniowej oraz wszczepianie specjalnych protez prącia.

Nieinwazyjne leczenie polega na stosowaniu urządzeń próżniowych, które pozwalają na poprawę erekcji przez uzyskanie próżni wokół prącia i zwiększenie napływu krwi.