Renowacja rolet wewnętrznych. Jak je odnowić?

Rolety wewnętrzne w Twoim domu nie wyglądają atrakcyjnie? Pomyśl o ich renowacji. Dzięki niej możesz niskim kosztem nadać im elegancki wygląd. Sprawdź przygotowane przez nas pomysły!

1. Czyszczenie rolet wewnętrznych

Jeżeli rolety są zakurzone, widać na nich plamy, wtedy najprostszym sposobem, jak odnowić rolety wewnętrzne, jest ich dokładne wyczyszczenie. Jak to zrobić?

Rolety najlepiej regularnie czyścić suchą ściereczką lub miękką końcówką do odkurzacza, co pozwala na łatwe zebranie kurzu. Większe plamy można usunąć gąbką lub ściereczką z płynem do mycia naczyń. Do suchych zabrudzeń można zastosować gumkę do ścierania.

2. Wymiana tkaniny w roletach okiennych

Gdy tkanina rolety jest mocno zabrudzona lub po prostu nie pasuje już do wnętrza, można ją wymienić. Jak mierzyć rolety wewnętrzne w celu wymiany materiału?

Najlepiej zmierzyć obecny materiał. Należy wtedy pobrać szerokość rolety oraz jej długość – należy ją maksymalnie rozwinąć.

Wymiana tkaniny nie jest trudna. Należy wyjąć materiał z konstrukcji rolety, a potem w odwrotnej kolejności zamontować nowy.

3. Naprawa uszkodzonych rolet wewnętrznych

Roleta ma uszkodzony sznurek lub prowadnice? Można również naprawić ją samodzielnie. Wszystkie elementy można kupić w sklepach oferujących rolety i części do rolet.

Gdy roleta jest już mocno podniszczona, najbardziej opłacalne może być zakupienie nowego modelu. Jakie rolety wewnętrzne do okien plastikowych są dzisiaj popularne? Chętnie kupowane są rolety w kasetach, rolety dzień-noc oraz rolety rzymskie.

Więcej: roletyalu.pl