Pomysły na niedrogą łazienkę

Tania łazienka, wbrew obiegowej opinii, wcale nie musi być niskiej jakości czy tandetna. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami podczas planowania remontu, aby tania łazienka stała się ozdobą domu:

1) Dokładnie planuj

Dużo pieniędzy tracimy, kiedy urządzamy łazienkę bez konkretnego planu działania. Nim rozpoczniesz zakupy, dokładnie pomyśl:
a) czego oczekujesz od łazienki? Funkcjonalności? Wyglądu?
b) co chcesz tak umieścić? Wannę? Prysznic? Jakie sprzęty: pralkę, pralko-suszarkę, a może obydwa urządzenia osobno?
c) jaki dokładnie budżet chcesz na nią przeznaczyć?

Po podjęciu decyzji budżetowych, dużo łatwiej planuje się zakupy, wiedząc gdzie możemy pozwolić sobie na oszczędności, a co ma dla nas pierwszorzędne znaczenie i nie chcemy na to skąpić pieniędzy.
Dobrym pomysłem jest także zakup sprzętów i wyposażenia przez Internet. W sklepie tanialazienka.com znajdziesz wszelkie niezbędne elementy za niższą cenę. Dodatkowo, w stacjonarnych marketach budowlanych przytłacza nas ogrom opcji, przedłużające zakupy stają się męczące i często chcąc już po prostu wyjść, podejmujemy decyzje pochopnie, a później ich żałujemy.
Zakupy przez internet zapewniają komfort dokonywania wyborów w domowym zaciszu, przy herbacie i spokojnego przedyskutowania wszelkich dostępnych opcji. Jeśli nie uda nam się wybrać wszystkich elementów za pierwszym razem – możemy powrócić do rozmowy później, bez zbędnych nerwów, że wyjazd do sklepu zakończył się fiaskiem.

Przemyśl niestandardowe, tańsze rozwiązania

Zdecydowanie tańszą opcją w urządzaniu łazienki jest pomalowanie ścian dobrej jakości, wodoodpornymi farbami niż ułożenie na nich kosztownych płytek. Od dawna przyjęło się, że ściany łazienkowe pokryte są kafelkami i farba wydaje się być nietypową opcją, należy jednak pamiętać, że obecne technologie i dostępne dla producentów rozwiązania sprawiają, że farby te są w pełni bezpieczne dla ścian i nie musimy obawiać się, że ściany pokryje grzyb.
Jeśli obawiamy się mimo wszystko – istnieją również półśrodki: ułożenie płytek na potencjalnie niebezpiecznych fragmentach łazienki: nad wanną, przy toalecie czy umywalce. Pozostałe ściany, które nie są narażone na bezpośredni kontakt z wodą, możemy pomalować.
Obecnie pojawia się także coraz szersza gama tapet łazienkowych. Są one dość kosztowne, jednak na pewno tańsze niż klasyczne płytki i mają zdecydowaną zaletę: możemy położyć je sami, nie licząc się z kosztami wynikającymi z wynajęcia ekipy remontowej.