Jaki rower damski kupić na wycieczki za miasto?

Wycieczki rowerowe to samo zdrowie! Podczas nich można spalić sporo kalorii i wymodelować sylwetkę. Gdy szukasz dobrego roweru damskiego na wyprawy poza miasto, sprawdź polecane przez nas modele!

Rower damski na wycieczki – jaki rodzaj wybrać?

W sklepach rowerowych można znaleźć wiele modeli damskich rowerów. Czy na wycieczki poza miasto najlepiej sprawdzi się ten trekkingowy czy gorski a może elektryczny?

Wycieczki poza miastem mogą odbywać się różnymi drogami – utwardzonymi i nieutwardzonymi. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego roweru powinien bazować głównie na jego przeznaczeniu.

Polecane rowery damskie do jazdy rekreacyjnej:
– rower trekkingowy – najbardziej uniwersalny model, który sprawdzi się na wycieczki i na miasto
– rower crossowy – ma bardziej sportową geometrię od roweru trekkingowego
– rower górski (MTB) – przeznaczony do używania na nieutwardzonej nawierzchni, na przykład do jazdy po lesie
– rower szosowy – sportowy rower do jazdy po asfalcie
– rower elektryczny – z napędem elektrycznym dla jazdy bez wysiłku

Rekreacyjny rower damski – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aby rower był komfortowy w prowadzeniu, warto wybrać model z aluminiową ramą – jest lekka i trwała. Także warto zdecydować się na ten z amortyzatorem oraz z przerzutkami przednią i tylną, aby łatwo dobierać odpowiednie przełożenia w zależności od trasy.

Gdy nie wiesz, jaki rower damski kupić na wycieczki poza miasto, zwróć również uwagę na rekomendowane modele. Pomocne opinie można znaleźć na forach internetowych, w mediach społecznościowych. Dostępne w internecie zestawienia jak ranking rowerów górskich mogą również pomóc w wyselekcjonowaniu najlepszych modeli.